Елица Костова загуби на Australian Open

Елица Костова загуби мача си от първи кръг на квалификациите на тазгодишния Australian Open. Българката, която се намира под № 194 в световната ранглиста допусна поражение от великобританката Хариет Дарт след 4:6, 1:6. Българката започна силна мача и проби за 3:1, но допусна рибрейк, нов пробив за Костова обаче направи резултата 4:2, но Дарт отново върна пробива, а след това изравни за 4:4. Нов пробив за великобританката направи резултата 4:5, а след това затвори частта. Във вторият сет интрига нямаше и след 1:0 за Костова последваха 6 поредни гейма за Дарт, която…

Източник: tennis.bg