/Видео/Голяма радост за червените! ЦСКА разгроми Лудогорец…

ЦСКА-София победи Лудогорец 1:0 при оспорвано дерби

Мачът е  1/4-финален двубой от турнира за Купата на България. Резултата откри Рубен Пинто в 30-ата минута.

И в двата състава има промени в сравнение с футболистите, които взеха участие в шампионатните мачове през уикенда. В този на Лудогорец започват Моци, Григоре, Манолев, Анисе и Горалски, които не играха срещу Берое. Дяков и Серкан Юсеин остават на пейката, а Антон Недялков е извън групата поради контузия.

В състава на червените липсват Едвин Джеси, Валентин Антов, Евандро и Лясков. За сметка на това сред титулярите се завръщат Жоржиньо, Рубен Пинто, Бодуров и Малинов.

Срещата започна равностойно, като в началните минути малко по-опасните атаки бяха тези на гостите. При една от тях, в 13-ата минута, Малинов и Жоржиньо паднаха в наказателното поле на орлите, претендирайки за дузпа, но реферът Николай Йорданов правилно не отсъди такава.
В 17-ата минута Марселиньо отправи силен шут от 20 метра, Турицов опита да си сложи тялото, топката се удари в дясната му ръка, но Йорданов прецени, че тя е прилепнала и отсъди корнер, а не дузпа. Решението на съдията и в този случай бе правилно. Две минути по-късно Анисе стреля опасно с глава центриране от корнер, но Малинов, който се намираше на близката греда, спря удара с тялото си и след това Бикел изчисти топката.

В 26-ата минута Лудогорец се възползва от лошо отиграване на Черниаускас, а после и на Турицов. Топката стигна до Кешерю, който шутира от 8-9 метра, но в аут. Червените отговориха с опасен самостоятелен пробив на Али Соу, но в крайна сметка Григоре му чукна леко топката и таранът на червените не успя да завърши с шут от близка дистанция.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Манолев изчисти центриране отдясно. Рубен Пинто овладя и шутира от 25 метра, Моци можеше да избие с глава, но се надеде, което подлъга Ренан и топката влетя в неговата мрежа – 1:0 за ЦСКА-София. източник спортал бг