Вавринка се справи със Симон и вече е на крачка от финала в Антверп

Стан Вавринка се класира за 1/2-финалите на турнира в Антверп, след като победи неудобния французин Жил Симон след 6:3, 6:7(6), 6:2 за 2 часа и 17 минути игра.В спор за място на финала той ще срещне италианеца Яник Синер, който по-рано през деня надделя над Франсис Тиафо след трисетова битка.Това иначе бе първи мач между швейцареца и французина от 2016 година насам, когато Симон елиминира своя съперник в Шанхай.В първия сет Стан проби в първия и деветия гейм, и като цяло с лекота спечели частта. Във втория сет швейцарецът изоставаше с пробив почти до самия край,…

Източник: tennis.bg